PLASTİK ve ÇELİK ÇEMBERLEME ARASINDAKİ FARKLAR

PLASTİK ve ÇELİK ÇEMBERLEME ARASINDAKİ FARKLAR

PLASTİK ÇEMBER NEDİR? ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Plastik çember özellikle aşınma ve çizilme gibi durumlara karşı hassas olan yüklerin ambalajlanması için geliştirilmiş bir çemberdir. Polipropilen, polyester ve lifli malzemelerden üretilmiş olan plastik çemberler, çelik çemberleme alternatif seçenek olarak üretilmiştir. Plastik çemberler, çelik çemberlere nazaran daha da hafif, paslanma riski taşımayan ve esneme kabiliyeti de yüksek olan ürünlerdir. Ambalajlama ve çözme süreçleri esnasında oluşabilecek risklere karşı daha güvenli bir çemberleme çözümüdür.

Plastik çemberler mukavva, kağıt, ilaç, kereste, cam, ahşap, beyaz eşya, mobilya, otomotiv, seramik, tuğla, meyve sebze, tekstil gibi ürün ve alanlar için farklı ağırlık ve sertlik özelliğine sahip alternatiflerden oluşur. Plastik çemberleme malzemeleri manuel, pnömatik el aletleriyle tam otomatik ve yarı otomatik çemberleme makinelerinde de kullanıma uygundur.

ÇELİK ÇEMBER NEDİR? ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Çelik çember sabitlenmesi gereken, kesici ve ağır kenarlara sahip olan yüklerin taşınıp, depolanmasında kullanılır. Çekme mukavemetinin çok yüksek güçte olması çelik çemberlerin öne çıkan en önemli özelliğindendir. Çemberlemede kullanılan çelik malzemeler, özel ısıl işlemlerden geçirilip, taşıma için elverişli bir hale getirilir. Uzun mesafe yüklerin daha güvenli taşınması için ideal bir çemberdir. Kopma ve dağılma gibi durumlara karşı yüksek dirençli olması da transfer sürecinde birden fazla yükleme ve boşaltma işlemi yapılan yükler için çelik çemberi avantajlı kılmaktadır.

Mermer ve granit gibi taşıma sırasında sabit durmayı gerektiren ürünlerde çelik çemberler güvenli bir çözümdür. İnşaat, boya, makine sanayi ve askeri malzeme gibi farklı alanlarda kullanılır. Esneme payına sahip olmaması, hareketli olan yüklerin taşınmasında da en eski çemberleme yöntemi olan çelik çemberlemeyi avantajlı kılmaktadır. Plastik çemberlemeye nazaran bağlama sürecinde daha ağır işçilik gerektiriyor olsa da ağır yükleri meydana  gelebilecek hasarlardan korumak adına da en iyi alternatif çelik çemberlerdir.

About the Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

Sampack Ambalaj © 2024 Çember Makinası Satışı, Tamiri, Teknik Servis, Yedek Parça Tedariği | Çelik Çember - Çelik Çember Fiyatları - Ağır Paletli Çelik Çember - Boyalı Çelik Çember - 13 mm Çelik Çember - Sanayi Tipi Çelik Çember - Metal Çelik Çember - Çelik Çember Üreticileri - 16 mm Çelik Çember - Çelik Çember Çeşitleri - Çelik Çember Üreticisi - 19 mm Çelik Çember - Metal Paketleme Şeridi - Döküm Paletleme Çemberi - Çelik Şerit Çember - 32 mm Çelik Çember - Profil Sac Rulo Bağlama Çelik Çemberi - Siyah Metal Çember - Gemi Tersane Bağlama Şerit Çemberi - Siyah Çelik Çember - Çelik Çember 13 mm - Signode Çelik Çember - Çelik Çember Şeridi - Dayanıklı Çelik Çember - Çelik Çember 16 mm - Paslanmaz Çelik Çember - Çelik Ambalaj Çemberi - Metal Çember - Çelik Çember 19 mm - Çelik Bağlama Çemberi - Çelik Şerit Palet Çemberi - Metal Çember Üreticileri - Çelik Çember 32 mm - Isıl İşlemli Çelik Çember - Karton Köşebent - Köşe Koruyucu Karton Köşebent - Kağıt Karton Köşebent - Kenar Koruyucu Karton Köşebent - Çentikli Karton Köşebent - Karton Köşebent Fiyatları - Karton Köşebent İmalatçısı - Palet Karton Köşebent - Karton Köşebent Çeşitleri - Kilitli Karton Köşebent - Plastik Oluklu Boy Köşebent - Koli Karton Köşebent - Karton Köşebent Üreticisi - Palet Kenar Köşe Koruyucu Karton Köşebent
X