5MM POLİPROPİLEN ÇEMBER

5MM POLİPROPİLEN ÇEMBER

5MM POLİPROPİLEN ÇEMBER NEDİR?

5 mm polipropilen çember, 5 mm pp, 5 lik çember ve ince ip gibi isimlerle de anılan, en ince genişlikteki çemberdir. Polipropilen çember PP ler içerisindeki en küçük ölçülere sahip çemberdir. Aynı zamanda üretmesi ve kullanılması da en zor olan çemberdir. Üretimde neredeyse sıfır hata payı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üretim hatlarında da düşük kapasitesiyle çalışıldığından metre maliyeti diğer ölçülerdeki polipropilen çemberlere nazaran daha yüksektir. Çemberleme işlemi çok hızlı yapıldığından 5mm polipropilen çemberdeki en küçük üretim hataları bile derhal gün yüzüne çıkmaktadır.  5mm polipropilen çember ile çalışan makineler çok hızlı bir şekilde bağlama işlemi yapar. Çemberleme işlemi aşağıdaki adımlar ile yapılır:

  • Çemberin çerçeve içine sürülür,
  • Çember ucu tutulur,
  • Çember toplanır,
  • Çember gerdirilir,
  • Rezitans ileri gider ve çemberi ısıtır,
  • Rezitans geri çıkar,
  • Baskı elemanı kaynak yerine basar ve soğutma işlemi için bekler,
  • Çember kesilir.

Yukarıda da görüldüğü, anlatıldığı gibi oldukça fazla bir iş yükü bulunmaktadır. Üstelik bu 8 iş yükü iki saniyeden de kısa bir sürede gerçekleşir. Çerçevesiz çalışan makinelerde mevcuttur. Bu makineler çerçeveli makinelere nazaran daha iyi şekilde çalışır ancak fiyatları yüksektir. İşlemlerin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için 5mm polipropilen çember kadar kullanıldığı makinenin de hatasız, sorunsuz çalışması gerekir. Makine devamlı bakımlı ve temiz tutulmalıdır. 8 adımdaki en ufak bir gecikme de çemberleme işleminin yapılamamasına sebep olacaktır.

5mm polipropilen çember ölçüleri bağlanacak olan ürüne ve kullanılacak makineye göre de farklılık gösterir. Ölçüler genişlik x kalınlık olarak verilmektedir. Bir de bir bobinde sarılı çember uzunluğu ve çemberin üzerine sarıldığı kasnak ölçüsü belirtilmelidir. Örneğin 5×0,35mm polipropilen çember 5300m/bobin 15×16 cm olarak belirtilen bir çemberin özellikleri ise şöyledir:

Genişlik: 5mm

Kalınlık: 0,35mm

Metraj: 5300m/bobin  (1 bobinde 5.300 metre kadar çember sarılıdır.)

Kasnak içi çapı: 15cm

Kasnak genişliği: 16cm

About the Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

Sampack Ambalaj © 2024 Çember Makinası Satışı, Tamiri, Teknik Servis, Yedek Parça Tedariği | Çelik Çember - Çelik Çember Fiyatları - Ağır Paletli Çelik Çember - Boyalı Çelik Çember - 13 mm Çelik Çember - Sanayi Tipi Çelik Çember - Metal Çelik Çember - Çelik Çember Üreticileri - 16 mm Çelik Çember - Çelik Çember Çeşitleri - Çelik Çember Üreticisi - 19 mm Çelik Çember - Metal Paketleme Şeridi - Döküm Paletleme Çemberi - Çelik Şerit Çember - 32 mm Çelik Çember - Profil Sac Rulo Bağlama Çelik Çemberi - Siyah Metal Çember - Gemi Tersane Bağlama Şerit Çemberi - Siyah Çelik Çember - Çelik Çember 13 mm - Signode Çelik Çember - Çelik Çember Şeridi - Dayanıklı Çelik Çember - Çelik Çember 16 mm - Paslanmaz Çelik Çember - Çelik Ambalaj Çemberi - Metal Çember - Çelik Çember 19 mm - Çelik Bağlama Çemberi - Çelik Şerit Palet Çemberi - Metal Çember Üreticileri - Çelik Çember 32 mm - Isıl İşlemli Çelik Çember - Karton Köşebent - Köşe Koruyucu Karton Köşebent - Kağıt Karton Köşebent - Kenar Koruyucu Karton Köşebent - Çentikli Karton Köşebent - Karton Köşebent Fiyatları - Karton Köşebent İmalatçısı - Palet Karton Köşebent - Karton Köşebent Çeşitleri - Kilitli Karton Köşebent - Plastik Oluklu Boy Köşebent - Koli Karton Köşebent - Karton Köşebent Üreticisi - Palet Kenar Köşe Koruyucu Karton Köşebent
X