ÇELİK ÇEMBER MAKASI

ÇELİK ÇEMBER MAKASI

ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASI NEDİR?

Çelik çember kesme makası, çelik çemberleri kolay bir şekilde kesmek için kullanılan bir aletdir. Çelik çemberler, çoğunlukla ambalajlama, nakliye ve taşıma gibi endüstrilerde kullanılır. Çelik çember makası, bu çemberleri güvenli ve basit bir şekilde kesmek için gereklidir.

ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Çelik çember kesme makasları, farklı özellik ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Bu makaslar, kesebileceği çemberin genişliğine, bıçağının malzemesi ve sapının uzunluğuna göre de sınıflandırılabilir.

KESEBİLECEĞİ ÇEMBER GENİŞLİĞİNE GÖRE ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASLARI NELERDİR?

Kesebileceği çember genişliğine göre çelik çember kesme makasları, üç ayrı kategoriye ayrılır:

 • Dar çelik çember kesme makasları: 13-16mm genişliğinde olan çelik çemberleri kesmek için kullanılmaktadır.
 • Orta çelik çember kesme makasları: 16-32mm genişliğinde olan çelik çemberleri kesmek için kullanılmaktadır.
 • Geniş çelik çember kesme makasları: 32mm’den daha da geniş olan çelik çemberleri kesmek için kullanılmaktadır.

BICAĞININ MALZEMESİNE GÖRE ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASLARI NELERDİR?

Bıçağının malzemesine göre değişen çelik çember makasları da iki ayrı kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar:

 • Çelik bıçaklı çember kesme makasları: Sert ve dayanıklı çelikten üretilmiş olan bıçakları sayesinde, kalın ve sert olan çelik çemberleri kesmek için ideal çember kesme makaslarıdır.
 • HSS bıçaklı çelik çember kesme makasları: Yüksek hız çeliğinden üretilmiş olan bıçakları sayesinde, daha hızlı ve daha verimli bir kesim olanağı sağlar.

SAPININ UZUNLUĞUNA GÖRE ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASLARI NELERDİR?

Sapının uzunluğuna göre değişen çelik çember kesme makasları, iki ayrı kategoriye ayrılır:

 • Kısa saplı çelik çember kesme makasları: Daha kompakt bir tasarıma sahip olan bu çelik çember kesme makasları, küçük ve dar alanlar için en idealidir.
 • Uzun saplı çelik çember kesme makasları: Daha fazla kuvvet uygulamayı sağlamakta olan bu makaslar, kalın ve ağır çelik çemberleri kesmek için en idealidir.

ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASI KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Çelik çember kesme makasları, aşağıdaki endüstrilerde, sektörlerde yaygın olarak kullanılır:

 • Ambalajlama
 • Taşıma
 • Nakliye
 • Madencilik
 • İnşaat
 • Otomotiv

ÇELİK ÇEMBER KESME MAKASI NASIL KULLANILIR?

Çelik çember makasını kullanmadan önce, güvenlik önlemlerini almak son derece önemlidir. Makasın keskin bıçaklarına dikkat ederek ve koruyucu bir eldiven giyerek kullanılması gerekir. Çelik çember kesme makasını kullanmanın adımları sırası ile şu şekildedir:

 1. Çemberi makasın bıçaklarının arasına doğru yerleştirin.
 2. Bıçaklardan birisine bastırın ve makası kapatın.
 3. Çemberi tamamen kesene kadar da bu işlemi tekrarlayın.

About the Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

Sampack Ambalaj © 2024 Çember Makinası Satışı, Tamiri, Teknik Servis, Yedek Parça Tedariği | Çelik Çember - Çelik Çember Fiyatları - Ağır Paletli Çelik Çember - Boyalı Çelik Çember - 13 mm Çelik Çember - Sanayi Tipi Çelik Çember - Metal Çelik Çember - Çelik Çember Üreticileri - 16 mm Çelik Çember - Çelik Çember Çeşitleri - Çelik Çember Üreticisi - 19 mm Çelik Çember - Metal Paketleme Şeridi - Döküm Paletleme Çemberi - Çelik Şerit Çember - 32 mm Çelik Çember - Profil Sac Rulo Bağlama Çelik Çemberi - Siyah Metal Çember - Gemi Tersane Bağlama Şerit Çemberi - Siyah Çelik Çember - Çelik Çember 13 mm - Signode Çelik Çember - Çelik Çember Şeridi - Dayanıklı Çelik Çember - Çelik Çember 16 mm - Paslanmaz Çelik Çember - Çelik Ambalaj Çemberi - Metal Çember - Çelik Çember 19 mm - Çelik Bağlama Çemberi - Çelik Şerit Palet Çemberi - Metal Çember Üreticileri - Çelik Çember 32 mm - Isıl İşlemli Çelik Çember - Karton Köşebent - Köşe Koruyucu Karton Köşebent - Kağıt Karton Köşebent - Kenar Koruyucu Karton Köşebent - Çentikli Karton Köşebent - Karton Köşebent Fiyatları - Karton Köşebent İmalatçısı - Palet Karton Köşebent - Karton Köşebent Çeşitleri - Kilitli Karton Köşebent - Plastik Oluklu Boy Köşebent - Koli Karton Köşebent - Karton Köşebent Üreticisi - Palet Kenar Köşe Koruyucu Karton Köşebent
X